Kıran-11 Operasyonu İçin Düğmeye Basıldı 1260 Personel Görev Başında

Diyarbakır Lice ilçesi kırsalında “Kıran-11 Narko-Terör Operasyonu” başlatıldığı içişleri bakanlığınca duyuruldu. İlçe kırsalında başlayan operasyona jandarma komando, polis özel harekât ve jandarma özel harekât ekipleri ile güvenlik korucularının bulunduğu 1260 kadar personel katılıyor.

Bölücü terör örgütünün Diyarbakır Lice bölgesinde kış üslenmesi yapmasını engellemek ve bu bölgede barındığı belirlenen terörist gruplarını etkisiz hale getirmek amacıyla, İçişleri Bakanlığınca “Kıran-11 Diyarbakır-Lice Bölgesi Narko-Terör Operasyonu” başlatıldı. Terör örgütünün bölgedeki gençleri hedef alan uyuşturucu ticaretini engellemek ve tacirleri yakalamak amacı da taşıyan operasyonda terörün finans kaynağı olan uyuşturucu ticaretine dur denecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Kıran-11 Diyarbakır-Lice Bölgesi Narko-Terör Operasyonu’nda Diyarbakır jandarma bölge komutanlığında görev yapan jandarma komando, jandarma özel harekât ekipleri ile polis özel harekat ve güvenlik korucusu timleri yer alacak. 1260 personelden oluşan ekipler, terör örgütünün finans kaynağı olan uyuşturucu ticaretine ağır darbe vuracak.

İçinde bulunduğumuz yıl içerisinde yürütülen Narko terör operasyonlarında, 20 ton kubar esrar maddesi, 23 ton toz esrar ve 40 milyon kök kenevir ele geçirilmişti.

Terör örgütü üyelerini barındıkları yerlerde etkisiz hale getirmek ve terörün en büyük finans kaynağı olan uyuşturucu ticaretine engel olarak finans kaynaklarını ortadan kaldırmak amacı taşıyan operasyon, bölge halkının da desteği alınarak hız kesmeden, başarılı bir şekilde devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir